Gautama Boeddha, 31 december 2009
De Boeddha IK BEN. Gautama IK BEN en IK BEN wakker.
Ik kom je vertellen dat jij ook maar beter wakker kunt zijn, als je moet slagen voor de initiaties van dit jaar 2010, dat, zoals ik op oudejaarsavond 2009 uiteengezet heb, het jaar van de Zoon wordt. Het jaar dat de mensheid de initiaties van de zoon moet ondergaan – het Christusbewustzijn en daarom de initiatie om dat Christusbewustzijn te verwerven om het verschil te kennen tussen wat echt en onecht is.
Let op dat ik niet zeg wat goed of fout is, want goed en fout zijn woorden die door de mensheid zijn gebruikt als die verwijzen naar iets in het rijk van de dualiteit. En wat natuurlijk dit komende jaar nodig is, is dat mensen uit de dualiteit stappen en in de eerste plaats leren onderscheiden dat er iets is dat verder gaat dan de dualiteit, dat er een niveau van bewustzijn is, dat echt is – en dat is niet het rijk waar altijd twee polariteiten tegenover elkaar staan.
En daardoor heeft dit bewustzijn van niet-dualiteit geen contrast, want God heeft geen tegenovergestelde. De Boeddha heeft geen tegenovergestelde. Er is niet iets dat anti-God is, zelfs al zou je natuurlijk met zo’n woord kunnen komen. Noch is er een anti-Boeddha, zelfs al kun je zo’n woord bedenken. Want zie je, dat wat niet de Boeddha is, is gewoon niet de Boeddha. Dat wat niet God is, is niet God; wat betekent dat het gescheiden van God is, gescheiden van de Boeddha. Maar wanneer God overal is en wanneer alles de Boeddha Natuur heeft, hoe kan iets dan gescheiden van de Boeddha zijn? Hoe kan iets ook maar echt van God gescheiden zijn?
Dat kan in werkelijkheid natuurlijk niet gebeuren, dat kan enkel in het rijk van de dualiteit, waarin je twee polariteiten kunt bepalen en zeggen dat God de ene polariteit is en de duivel – of anti-God of hoe je het ook maar wilt noemen, zelfs de materie zelf –daarom tegenovergesteld is aan, gescheiden van, God. Toch kan deze illusie niet op zichzelf bestaan. Ze kan enkel bestaan in de geest van degenen die besloten hebben het rijk van de dualiteit in te stappen. En waarom stappen levensvormen dit rijk in?
Je kunt altijd je reactie veranderen
Welnu, zoals Jezus, zoals de Grote Goddelijke Leider, zoals Astrea en Serapis Bey onlangs tot in detail hebben uitgelegd, doen ze dit omdat ze niet verantwoording willen nemen voor zichzelf. En wat houdt dat in, verantwoording voor jezelf nemen? Wel, het betekent, heel eenvoudig, dat je bereid bent de enige waarheid te erkennen en bewust te bevestigen die de fundering is voor je vooruitgang op het spirituele pad, voor jouw binnengaan in de ascenderende spiraal. Dit is de enige waarheid die het de Geascendeerde Schare mogelijk maakt met jou op persoonlijke basis te werken. In plaats van op de harde leerschool te blijven of op de school van uiterlijke leringen en uiterlijke organisaties en uiterlijke Goeroes, waar je een echte goeroe kunt vinden of misschien ook wel niet, maar in ieder geval zul jij je aangetrokken voelen tot de soort goeroe of lering die resoneert met jouw huidige niveau van bewustzijn.
Want zie je, als je niet verantwoording voor jezelf hebt genomen, ben je niet bereid om vragen te stellen over je huidige niveau van bewustzijn, je huidige waarneming. En daardoor: hoe kun je dan een goeroe aantrekken die boven jouw niveau van bewustzijn staat? Dat kan gewoon niet. Dit is één van die vanzelfsprekende waarheden die vanzelf sprekend zouden moeten zijn, maar niet vanzelfsprekend zijn voor degenen die geen verantwoording hebben genomen en daarom naar alles met vervuilde waarneming kijken.
Dus wat is dan dat ene onontkoombare besef dat je moet krijgen voor je een persoonlijke student van de Opgevaren Schare kunt zijn? Welnu, het is juist omdat alles in de wereld van vorm een uitdrukking van bewustzijn is, een creatie van het bewustzijn. Er is niets – ik zeg het nog een keer, er is niets – in de wereld van vorm, hetzij in het spirituele rijk of in het materiële universum dat een onafhankelijk of objectief bestaan heeft. Niets is ooit ontstaan zonder dat een van zichzelf gewaarzijnde mede-schepper, die eerst een mentaal beeld visualiseerde, het tot stand bracht en daarna zijn of haar creatieve vaardigheden gebruikte om dat beeld aan het Ma-terlicht op te leggen, dat vervolgens de vorm van het beeld aannam.
Er is geen andere manier om te scheppen. De Schepper zelf schept op die manier en ook alle mede-scheppers door de eeuwen heen – in deze sfeer, in eerdere sferen, helemaal terug tot de eerste scheppingsdaad. Er is geen andere manier om te scheppen. En daardoor begint de spiraal wanneer iemand het punt bereikt waarop men bereid is vragen te stellen over de waarneming, dat wat jij in het materiële universum ervaart als echt – een onafhankelijk bestaan heeft, in de betekenis van dat het onafhankelijk van bewustzijn bestaat. En daardoor, permanent of onveranderlijk of enkel heel langzaam verandert vanwege een proces buiten onze macht; of dat nu God of de engelen in de hemel of de natuurwetten of het evolutieproces of welke mythe mensen maar bedacht hebben om uit te leggen wat je om je heen ziet. Waardoor ze zien dat er zowel een verschijnsel van permanentheid is, maar ook een duidelijk verschijnsel van verandering.
En toch moeten ze door hun onwil om verantwoording te nemen voor zichzelf, projecteren dat dingen permanentheid hebben, onafhankelijk kunnen bestaan. En daardoor moeten ze ook projecteren dat de verandering die ze niet kunnen ontkennen tot stand komt door een of ander proces buiten hen waarover ze geen controle hebben. Maar is er in feite niets ter wereld – in je eigen persoonlijke wereld – waar je absoluut geen controle over hebt? Welnu, dat is er wel – op je huidige bewustzijnsniveau. Maar als je bereid bent je huidige bewustzijnsniveau te transcenderen, je huidige waarneming, je huidige mentale kader; dan is er niets in je wereld dat je niet kunt versnellen naar een hoger niveau door bereid te zijn je eigen bewustzijn te versnellen.
Want dan kun je naar de wereld om je heen kijken, je kunt naar je persoonlijke omstandigheden kijken en je zou kunnen zien dat er op dit moment veel factoren in je leven zijn, waarover je geen macht lijkt te hebben om te beïnvloeden of te veranderen, omdat je afhankelijk bent van natuurlijke wetten die je schijnbaar niet kunt veranderen. Of ze hangen van andere mensen af en de keuzes van hun vrije wil. Maar zie je, je hebt nog steeds de macht om iets te veranderen. Je hebt de macht je reactie op die externe omstandigheden en op het gedrag van andere mensen, te veranderen.
Het begin van het spirituele pad
En wanneer je begint waar je nu bent door te zeggen: “Hoe kan ik mijn reacties versnellen, zodat ik niet gedwongen wordt een negatieve reactie te krijgen door bepaalde omstandigheden of door bepaalde handelingen of woorden van andere mensen? Hoe kan ik versnellen, mijn oude patronen reactiepatronen voorbij? Hoe kom ik uit de reagerende vorm van bewustzijn?
Wanneer je die vragen begint te stellen, dan begin je op het spirituele pad. En hoewel het in het begin kan lijken dat je alleen je reactie op uiterlijke omstandigheden of andere mensen aan het veranderen bent, kan ik je ervan verzekeren dat wij, de Opgevaren Schare – wij die al door het proces zijn gegaan door te beginnen in een zeer dualistische bewustzijnsstaat en ons te versnellen in de Ascensiespiraal – wij hebben bewezen, steeds opnieuw bewezen, dat wanneer je wel je reactie accelereert, je op een punt zal komen dat je niet langer bepaalde omstandigheden of bepaalde types mensen tegenkomt. En mijn geliefden, is het werkelijk zo moeilijk te begrijpen wanneer je al zoveel leringen hebt die we hebben gegeven over het feit dat het universum een spiegel is dat je weerspiegelt wat je uitzendt?
Als je uitzendt dat je altijd onrechtvaardig beschuldigd wordt, wat zal het universum redeneren, gebaseerd op het mentale beeld dat je in je geest hebt? Welnu, het zal redeneren dat je een situatie wilt ervaren waarin anderen je beschuldigen. En dus, zal het eraan voldoen en je dergelijke mensen sturen. En daardoor, kun je in de eeuwenoude spiraal gaan van proberen je te verdedigen tegen hun beschuldigingen, of proberen ze te ontkennen of proberen ze te rechtvaardigen voor jezelf of zelfs proberen hen van gedachten te laten veranderen – maar jij bent nog steeds aan het reageren.
En zie je dat waar je op reageert, niet een uiterlijke omstandigheid is die onafhankelijk van jouw eigen bewustzijnsstaat bestaat? Je reageert op de reactie van de kosmische spiegel op de beelden die jij uitzendt. Je kent de wet van oorzaak en gevolg, die ook wel de wet van actie en reactie wordt genoemd. Dus je weet dat reactie na actie komt. En toch wanneer je niet verantwoording voor jezelf hebt genomen, zie je niet dat de ketting van gebeurtenissen begon met een actie van jouw kant, namelijk het mentale beeld, de mentale beelden, die jij in je identiteitslichaam laat bestaan. En die jij vervolgens op de kosmische spiegel projecteert – en dus is wat er naar je terugkomt, de reactie op je actie.
Wanneer je dit niet herkent, kijk je alleen maar naar wat er buiten je gebeurt. En nu denk je dat de behandeling van andere mensen van jou hun actie is. En nu denk je dat hun actie jou dwingt op een bepaalde manier te reageren, vaak dat het je dwingt op een bepaalde manier te reageren, wat je persoonlijke impuls ook mag zijn, zoals je verdedigen of anderen ook beschuldigen. En je denkt dat omdat je hun actie niet kunt veranderen, je geen manier hebt om de situatie te transcenderen. Maar zie je dat de reden dat jij je machteloos voelt om de situatie te veranderen is, dat je actie en reactie door elkaar hebt gehaald? Je denkt dat jouw reactie van hun actie komt, maar de werkelijkheid is hier – de werkelijkheid die het verschil is tussen degenen die de echte studenten van de Opgevaren Schare zijn en degenen die dat niet zijn, hoewel ze dat wel zouden kunnen beweren of er vast van overtuigd zijn dat het wel zo is –in feite maar één besef is, dat wanneer jij de volle verantwoording voor jezelf neemt, je NOOIT op iets aan het reageren bent.
Wanneer je de volledige verantwoording neemt voor je gemoedstoestand, zie je dat God je de vrije wil gegeven heeft. En ongeacht wat er op aarde met je gebeurt, je hebt de vrijheid om te kiezen wat je geest ingaat – ongeacht wat zich er buiten je geest afspeelt en in het fysieke lichaam. En daardoor besef je dat als je verantwoording neemt voor jezelf, dat je absoluut geen behoefte hebt om ook maar op iets te reageren in het materiële universum. Want jij hebt het potentieel om te accelereren naar een hogere bewustzijnsstaat, waarin je niet reageert – je handelt. Omdat ongeacht wat er met je gebeurt in het uiterlijke, je kiest je eigen bewustzijnsstaat. En je kiest je handeling op basis van je eigen bewustzijnsstaat, NIET gebaseerd op het bewustzijn van andere mensen. En dat is de reden dat je nooit beperkt zult zijn door de bewustzijnsstaat en de keuzes van de vrije wil van andere mensen, want JIJ, bent vrij in elke situatie die je tegenkomt – ongeacht de keuzes die anderen maken – je eigen actie te kiezen, je eigen bewustzijnsstaat.
Het initiatief herwinnen
Je bent vrij naar jezelf te kijken en te zeggen: “Waarom blijf ik dit soort mensen tegenkomen? Wat is het in mij dat ik nog niet gezien heb, wat het nodig maakt dat ik de test steeds weer over moet doen totdat ik de les leer? Wat is de les die ik nog niet geleerd heb?” Dan kun je naar jezelf kijken, uitzoeken wat het is – hetzij een wond uit het verleden, hetzij een bepaalde overtuiging – en dan kun je het transcenderen, je kunt jezelf versnellen, eraan voorbij. En wanneer je dat gedaan hebt, heb je niet langer de behoefte meer om te reageren en nu ben je vrij om een actie uit te kiezen. Dus zelfs als je die mensen weer ontmoet die je hetzelfde aandoen, hetzij je beschuldigen of iets anders, je reageert niet op hen. Je kiest! En daarom HANDEL je.
En nu zijn zij niet langer degenen die het initiatief hebben, want jij hebt het initiatief bij hen wegenomen door hun eigen handelingen – handelingen die niet aangepast zijn aan hun bewustzijn, aan hun handelingen. Handelingen die komen vanuit je eigen ingebouwde creativiteit, de bron van creativiteit in je eigen IK BEN Aanwezigheid, zodat je nu met reacties kunt aankomen die hen volledig versteld laten staan, zoals je zag hoe Jezus de Schriftgeleerden en de Farizeeën versteld liet staan. En zoals je mij had kunnen zien doen, als je het Boeddhisme van naderbij had bestudeerd door de Brahmanen van de Hindoe religie van mijn tijd versteld te laten staan; degenen die dachten dat ze het allemaal uitgerekend hadden, degenen die dachten dat zij het enige recht hadden op de interpretatie van de oude geschriften, degenen die hun rituelen en hun tradities hadden, waardoor ze ervoor zorgden dat het Levende Woord geen uitwerking meer had, zoals Jezus het later zei.
Je ziet mijn geliefden, het bewustzijn van de beschuldiger van de gebroeders is al veel langer aanwezig dan de schepping van deze sfeer, lang voor de schepping van het materiële universum. Het is op planeet Aarde aanwezig geweest, niet vanaf het begin, maar wel heel lang al. Het is simpel een initiatie die deel van de sferen is geworden die volgden nadat de eerste wezens vielen en besloten de beschuldigende energie in te gaan om anderen met zich mee naar beneden te nemen. Het is bij wijze van spreken, deel van de initiaties op de harde leerschool. Het is trouwens ook deel van de initiatie op de school van de Geascendeerde Schare, maar op een andere manier. Want wij zullen natuurlijk met je werken en je helpen om door de subtiliteiten van de beschuldigende energieën heen te zien, maar we kunnen dat enkel doen wanneer jij op het punt bent aangekomen dat je bereid bent te erkennen dat alles een creatie van bewustzijn is.
Want dan zie je een hele simpele waarheid die je zal helpen om boven de beschuldigende energieën uit te stijgen, omdat je niet toelaat dat je geest over de beschuldigingen zelf na begint te denken. Je ziet, het mechanisme werkt zo: iemand komt naar je toe, boos en beschuldigt ervan iets gedaan te hebben. Je reageert ogenblikkelijk op die energie door je geest en chakra’s af te sluiten, je wilt die energie niet innemen. En dan is het volgende wat er gebeurt dat je geest de inhoud van de beschuldiging zelf begint na te gaan. “Zit er waarheid in? Heb ik dat echt gedaan? Heb ik het niet gedaan? Nee, ik heb het niet gedaan, hoe kan ik me verdedigen? Hoe zorg ik ervoor dat andere mensen me geloven? Wat zal het effect zijn op mijn reputatie?” En al die vragen waar je steeds weer mee aan kunt komen.
En als je geest eenmaal op de details van de beschuldiging ingaat, zit je al in de neerwaartse spiraal – en de beschuldiger heeft je precies waar hij jou wil hebben. Maar wanneer jij het feit beseft dat alles een schepping van het bewustzijn is – en dat daarom alles wat op aarde bestaat de uitdrukking in vorm is van een bepaalde bewustzijnsstaat – dan krijg je wel een ander perspectief op de beschuldiging, of niet soms? Want nu besef je dat de beschuldiging die iemand anders op je richt misschien wel helemaal niets met jou te maken heeft, of je gedrag, of je bewustzijnsstaat. Het kan wel exclusief het product zijn van het bewustzijn van de beschuldiger en daarom geen enkele waarheid bevatten. Dit is natuurlijk waardoor we in één van deze subtiliteiten verzeild raken die het de beschuldiger mogelijk maken om de spiraal van beschuldigingen steeds maar door te laten gaan – en zelfs mensen er steeds maar weer in te laten lopen.
Want zie je, als je eenmaal de dualiteit bent ingegaan, kun je wel bepaalde overtuigingen hebben, je kunt bepaalde gevoelens hebben, je kunt bepaalde motieven hebben, je kunt bepaalde handelingen uitvoeren die niet de meest verhevene zijn – en daardoor zal de beschuldiger dit gebruiken om je te beschuldigen. En nu krijg je het gevoel dat er wel wat waarheid in steekt, omdat je die handelingen uitgevoerd hebt en je hebt die gedachten, gevoelens, motieven gehad – dan kun je die beschuldigingen niet gewoon negeren. En dit is natuurlijk correct. Je kunt de beschuldiging niet negeren, maar wat je wel kunt zeggen, is: “Ik zal niet op deze beschuldiging reageren door me te verdedigen. Ik zal eerlijk naar mezelf kijken. Als ik zie dat er een of andere handeling, motief, gevoel, gedachte, wereldbeeld is dat niet zuiver is, dat niet de meest verhevene is, dan zal ik gewoon aan mezelf werken. Ik zal de beschuldiger volledig negeren. Ik zal me niet verdedigen, ik zal niet ook zelf gaan beschuldigen, ik zal naar mezelf kijken, ik zal afstand nemen van de beschuldiger, want zijn beschuldigingen en zijn energie zullen me niet helpen om naar binnen te gaan en contact te maken met mijn spirituele leraren om de innerlijke leiding te krijgen die me zal helpen de balk in mijn eigen oog te zien.”
“Dus zal ik me afscheiden van de energie en het bewustzijn van de beschuldiger. Ik zal met mijn spirituele leraren werken. Ik zal zien wat er is dat veranderd moet worden in mijn eigen bewustzijn. En ik zal het veranderen. En ik zal mezelf versnellen, eraan voorbij. En dan zal ik nog eens naar de beschuldiger kijken en zien of hij me nog steeds beschuldigt. En als dat zo is, zal ik ermee omgaan op het nieuwe niveau van bewustzijn waar ik naar toe geascendeerd ben, het bewustzijnsniveau waar er geen reden meer is voor de beschuldiger om mij te beschuldigen.”
Zien jullie mijn geliefden, de val waarin je zo vaak in getrokken bent, is dat wanneer je ervan beschuldigd wordt dat je een bepaalde bewustzijnsstaat hebt, je reageert op de beschuldiging van dat bewustzijnsniveau? En daardoor zit je in de val, je zit gevangen in een dualistische reactie die enkel maar een neerwaartse spiraal kan creëren. En wat ik je hier vertel is, negeer niet zo maar wat iemand zegt, maar wees eerlijk en zie of het klopt. En dan houd je op met reageren op dat bewustzijnsniveau, maar in plaats daarvan trek jij je terug, gaat naar binnen, werkt aan jezelf, kijkt naar jezelf, werkt met je spirituele leraren. En als je ziet dat het klopte wat de beschuldiger zei, werk je daaraan totdat je jezelf versneld hebt, door eraan voorbij te gaan. En dan kun je als dat nodig blijkt, teruggaan en het met de beschuldiger afhandelen.
Maar je kunt ook op het punt komen dat je beseft dat er geen constructieve bedoeling is om het met de beschuldiger af te handelen, want je hebt nu die bewustzijnsstaat getranscendeerd. In sommige gevallen, kun je, omdat je die bewustzijnsstaat getranscendeerd hebt, teruggaan naar de beschuldiger en je kunt de beschuldiger laten beseffen dat jij je vorige bewustzijnsstaat getranscendeerd hebt. En in enkele gevallen kan dat ervoor zorgen dat de ander ook bereid is zijn of haar bewustzijnsstaat te transcenderen. En daarom kun je nu aan een relatie op een nieuw niveau beginnen. Maar als je ontdekt dat de beschuldiger niet bereid is de beschuldigende bewustzijnsstaat te transcenderen, dan zal er in veel gevallen geen constructief punt meer zijn om zelfs nog maar te proberen de beschuldiging te weerleggen of je te verdedigen of de beschuldiger van gedachten te laten veranderen.
Christusschap en Boeddhaschap
Want als de beschuldiger niet bereid is te doen wat jij net gedaan hebt, hoe kun je dan mogelijkerwijs een constructieve bedoeling bereiken? Je ziet, iemand die je beschuldigt, kan inderdaad iets aanwijzen dat niet juist in jou is. En daardoor kun je het als kans aangrijpen om te leren. Maar je moet je er ook van gewaar zijn dat hoewel enkele mensen je iets zien doen dat niet juist is, ze niet in de bewustzijnsstaat zouden kunnen zijn om te willen erkennen dat alles een uitdrukking van bewustzijn is. Wat je hier ziet, is een heel simpele waarheid. Er is gezegd dat wat je ziet als gebrek in een ander, je ook in jezelf hebt. Dit is niet een universele waarheid, want wanneer je in het Christusbewustzijn bent, kun je inderdaad een gebrek, een splinter, in het oog van je broeder zien en dit kan een juiste observatie zijn – en dat zal het ook zijn wanneer je in het Christusbewustzijn bent.
Niettemin kun je in het Christusbewustzijn nooit iemand beschuldigen, want je hebt het beschuldigende bewustzijn getranscendeerd dat uit de dualiteit geboren wordt – en daardoor beschuldigt de Christus niet. Zie je dat er een belangrijk, maar subtiel verschil zit tussen iets aanwijzen dat correctie behoeft en dit doen met een beschuldigende energie die erop uit is de ander te berispen? De Christus heeft maar één bedoeling en dat is de ander op te voeden (verhogen). En daardoor wordt het, wanneer je iets aanwijst dat moet veranderen, op een constructieve manier gedaan, waarbij de je iemand probeert te helpen het te transcenderen.
Maar de beschuldiger is er niet in geïnteresseerd dat andere mensen transcenderen. Ze zijn enkel geïnteresseerd in anderen naar beneden halen en dat is hun motief, dat is hun bedoeling, dat is de energie die ze op anderen projecteren. En daardoor mijn geliefden, wanneer jij je bevrijd hebt van de onzuiverheden in je bewustzijn, bereik je een punt dat je het nu helder kunt zien. Zoals Jezus zei: wanneer je de balk uit je eigen oog verwijderd hebt, kun je duidelijk zien wat er aan de hand is in het bewustzijn van de ander. En als je ziet dat iemand open staat om met je te werken aan zichzelf, dan doe je al het mogelijke om die persoon te helpen. Maar als je vindt dat iemand niet op het punt komt dat hij bereid is te erkennen dat alles een uitdrukking van bewustzijn is, welnu, dat kun je in sommige gevallen een andere koers van actie varen – zoals Jezus de Schriftgeleerden en de Farizeeën uitgedaagd heeft door de tafels van de geldwisselaren om te keren – of je zou deze mensen juist met rust kunnen laten. Er is geen één goede of één slechte manier om hier mee om te gaan, want er zijn fases op het pad.
Er is wat wij de fase van de Christus noemen, het pad naar Christusschap, waarbij het inderdaad de bedoeling is dat je eropuit trekt de wereld in en je, of probeert mensen te helpen, of hen uitdaagt die niet bereid zijn hogerop te komen. Maar na die fase komt de fase van het Boeddhaschap, waarbij je ziet dat ik er niet actief opuit ging; ik trok me terug uit de maatschappij en creëerde een sangha die apart stond. En toen liet ik de studenten bij mij komen, wat het voordeel had dat ik degenen weg kon sturen die er nog niet klaar voor waren. Want ze hadden dat ene besef nog niet gekregen wat de essentiële sleutel was die je toegang gaf tot mijn sangha; namelijk dat je bereid moest zijn te erkennen dat alles een uitdrukking is van bewustzijn. En daarom – mijn geliefden, luister goed – daarom wordt de sleutel tot je persoonlijke vooruitgang gevonden in je bewustzijn.
Zie je dat wat er nu in de wereld gebeurt, zelfs onder spirituele mensen, is dat ze gevangen hebben gezeten in het bewustzijn van de beschuldiger van de broeders, de neerwaartse spiraal waarbij ze voortdurend focussen op andere mensen, focussen op het veranderen van andere mensen. En denken dat ze deze veranderingen in de wereld of in andere mensen, of zelfs het oordeel of de veroordeling of het blootleggen van andere mensen, tot stand moeten brengen? En daardoor zijn ze voortdurend in deze staat van het willen veranderen van het bewustzijn van anderen, in plaats van bereid zijn om hun eigen bewustzijn te veranderen.
Dit is natuurlijk helemaal prima. Je hebt de vrije wil, je hebt het recht in die bewustzijnsstaat te zijn en de ervaringen te krijgen die je nodig hebt in die bewustzijnsstaat. Maar ik, als de Boeddha, had het recht om mijn sangha apart te zetten als een plaats die apart stond van het beschuldigende bewustzijn. En daarom had ik het recht om een barrière bij de ingang te plaatsen die bepaalde dat degenen die niet bereid waren te erkennen dat ze hun eigen bewustzijn moesten veranderen – in plaats van te proberen het bewustzijn van anderen te veranderen – welnu, zij zijn het niet waard, ze zijn er nog niet klaar voor om de sangha van de Boeddha in te gaan en mijn directe instructies te krijgen.
En daardoor mogen ze buiten blijven en andere vormen van instructie ontvangen, zoals de instructies die je tegenwoordig van de uiterlijke religie van het Boeddhisme, of van de uiterlijke religieuze of spirituele leringen, kunt krijgen. Maar je zult zien dat er zelfs tegenwoordig mensen zijn in de traditie van het Boeddhisme die echte Goeroes zijn, die een hogere bewustzijnsstaat hebben bereikt. En je zult zien dat elk van hen ook hun persoonlijke criteria hebben voor wie ze in hun innerlijke cirkel van hun persoonlijke discipelen willen hebben, hun persoonlijke leden.
Want jij hoeft natuurlijk niet, zoals de Boeddha, te werken met zo ongeveer iedereen die bij je aanklopt. Dat, mijn geliefden, is in feite de initiatie van de Christus, waarbij jij als de Christus door een fase gaat, zoals Jezus demonstreerde, waarbij je met iedereen te maken krijgt ongeacht hun bewustzijnsstaat. Je krijgt te maken met lepralijders; je krijgt te maken met verschillende ziekten, degenen die door demonen bezeten worden – alle soorten mensen die in allerlei overtuigingen vastzitten. De Christus staat in de wereld, en wie de Christus ook maar ontmoet, de Christus gaat om met die persoon in overeenstemming met zijn of haar creativiteit en onderscheidingsvermogen en het niveau van Christusschap. Dit is geheel aanvaardbaar – daarom gaat de Christus eropuit in de wereld.
Maar de Boeddha is op het niveau dat hij een aparte sangha heeft gecreëerd en de studenten moeten daarom bepaalde initiaties ondergaan voor zij toegang krijgen. En dus zo zie je, de sleutel is hier juist dat om beschouwd te worden als student van de Boeddha, een kandidaat voor het Boeddhaschap, je erkent dat alles in de wereld van vorm een uitdrukking is van bewustzijn en dat daarom alles wat JIJ in de wereld tegenkomt een uitdrukking is van jouw bewustzijn – als jij erop reageert.
Handelen en reageren
En daarom, zolang jij merkt dat je nog op iets in deze wereld reageert, moet je overwegen dat er iets in je bewustzijn is dat nog niet opgegeven is, dat nog niet geheeld of gezuiverd is – en dat dit de reden is dat je reageert. Het is zo simpel! Omdat als er niets in je is dat correspondeert, je niet zult reageren. Je zult handelen, maar je zult niet-gehecht in het handelen zijn. Want dit is het verschil tussen handelen en reageren. Wanneer je reageert, ben je gehecht aan een bepaalde uitkomst. En als die uitkomst niet doorgaat, dan heb je een negatieve, niet-vredige, niet-gecentreerde, niet-liefdevolle, emotionele-mentale reactie.
Maar als je handelt, is er niet een dergelijke gehechtheid aan de uitkomst. En daarom draagt de handeling haar eigen overwinning in zich, haar eigen vervulling, haar eigen succes, haar eigen gevoel van vreugde, voltooiing, vervulling. Want zie je, wanneer je re-ageert, denk je dat het succes of de mislukking van je reactie afhangt van wat er in de wereld gebeurt. Maar wanneer je het bewustzijn van reageren transcendeert en opstijgt naar het bewustzijn van handelen van binnenuit, dan besef je dat de handeling om uit te drukken wat je ook maar uitdrukt – de overwinning op zich is. Niets anders, geen bepaalde uitkomst in de geest van anderen, in de handelingen van anderen, in de handelingen van de maatschappij, of op de wereld als geheel zijn nodig.
Je bent als de zon die geniet van het schijnen en niet op de aarde kijkt om te zien wie zich bedekt, wie zich verbergt voor het zonlicht, wie er een zonnebril of zonnebrandcrème op heeft, of wat je ook maar doet. De zon maakt zich niet druk om deze reacties, ze blijft schijnen, want ze beleeft vreugde aan het schijnen. En dat is het bewustzijn van handelen in tegenstelling tot het bewustzijn van reactie, waarbij je niet de vreugde ondervindt van wat je aan het doen bent, maar wacht op het resultaat, de reactie van anderen voor je kunt beslissen of je vreugde of verdriet zou moeten voelen.
Dus wat is de sleutel om dit bewustzijn van reactie te transcenderen? Het is te beseffen dat je reactie komt van de manier komt waarop je de situatie bekijkt. Reactie is het resultaat, de consequentie, van waarneming. En daardoor erken je, wanneer je erkent dat alles een uitdrukking is van bewustzijn, ook dat je reactie op een bepaalde situatie het product is van de manier waarop je de situatie waarneemt. Waarneming natuurlijk, uitstijgend boven zintuiglijke waarneming, het in een emotionele reactie schieten, de manier waarop je over een situatie denkt, en daarom ook de manier waarop je het leven in het algemeen bekijkt, de hele subtiele gedachtegang, het wereldbeeld, opgeslagen in je identiteitslichaam, te bovengaand.
En dus zei ik in de allereerste zin van de Dhammapada, 2500 jaar geleden:
Voorafgegaan aan waarneming zijn er mentale staten,
daarvoor is waarneming het allerhoogste.
Als iemand die door waarneming vervuild is spreekt of handelt,
volgt lijden.
En dus, wat is dan het verschil tussen vervuilde waarneming en zuivere waarneming? Welnu, ik heb je zeker hints gegeven – want elke keer als je reageert op een situatie, weet je dat je die situatie met vervuilde waarneming waarneemt. Maar hoe kom je dan van die vervuilde waarneming af naar de zuivere waarneming toe? Je doet dit door te beseffen dat elke waarneming die aan de dualiteit ontspringt, vervuild is juist door haar aard. Dit is natuurlijk moeilijk. Want zoveel levensvormen op aarde zijn al zolang in het dualiteitbewustzijn dat ze bijna elk gevoel van waarneming hebben verloren. Maar zoals we steeds opnieuw uitgelegd hebben, is de kern van je Wezen die zuivere staat van bewustzijn waarover in iedere mystieke en spirituele traditie door de eeuwen gesproken wordt, die verder gaat dan de Veda’s, verder dan Atlantis en Lemurië, en zelfs nog oudere beschavingen.
De mystici van alle tijden weten dat wanneer je boven de waarneming van de zintuigen uitstijgt – de waarneming die van de uiterlijke geest komt, de waarneming die beïnvloed wordt door de emoties, de waarneming op het niveau van het denken, zelfs de waarneming die ontspringt aan jouw identiteitsgevoel om in deze wereld te zijn – als je hier bovenuit stijgt, is je ervaring zuiver gewaarzijn. Je kunt het je bewuste zelf, de Bewuste JIJ noemen, of welke andere naam je maar wenst. Maar de werkelijkheid is dat voorbij elk gevoel van zelf, zuiver gewaarzijn ligt.
Dit zuivere gewaarzijn kan door niets vervuild zijn in het rijk van de dualiteit, wat ook maar in de wereld van vorm. En daardoor wordt het mogelijk dat jij je afstemt op de kern van je wezen. En wanneer je zuiver gewaarzijn ervaart en weet dat je meer bent dat het uiterlijke zelf dat de wereld op een bepaalde manier waarneemt, welnu dan kun je beginnen meer verankerd in dat zuivere gewaarzijn te worden. En dan kun je de wereld waarnemen zonder je zuivere gewaarzijn te verliezen.
Zuiver gewaarzijn handhaven
Want zie je niet dat veel mensen korte glimpen van zuiver gewaarzijn hebben opgevangen, maar dat ze zodra ze er weer uit waren, misschien na een fractie van een seconde, terug waren in het waarnemen van de wereld door hun uiterlijke persoonlijkheid. En daarom plachten ze in vele gevallen zelfs hun religieuze overtuigingen over die ervaring heen te leggen, denkend dat het iets in hun religieuze doctrines en dogma’s betekende of bevestigde. Zodat je christelijke mystici ziet die ervaringen van zuiver gewaarzijn hebben gehad, maar het binnen de context van de christelijke overtuigingen die ze nog niet helemaal getranscendeerd hadden, geïnterpreteerd hebben. Je ziet hetzelfde in het Boeddhisme, in het Hindoeïsme, in de Islam en overal elders. Zelfs degenen die beweren dat ze atheïsten zijn, maar die ervaringen hebben gehad van zuiver gewaarzijn en ze nu vanuit wetenschappelijk standpunt interpreteren als trucjes van het brein, een of andere chemische toevalstreffer of elektromagnetische reactie.
Maar wanneer jij vragen over je huidige waarneming wilt stellen, wanneer je bereid bent te beseffen dat er meer dan één manier is om naar een bepaalde situatie of naar de wereld te kijken. Wanneer je bereid bent te beseffen dat de Opgevaren Schare de zuivere waarneming bezit en als je bereid bent onze hulp in te roepen, zullen we je zeker helpen om de onzuiverheden in je waarneming bloot te leggen. En wanneer je bereid bent ferm naar die onzuiverheden te kijken en ze te transcenderen; welnu, wanneer je bereid bent door dit proces te gaan dat we beschreven hebben als het spirituele pad, dat zul je geleidelijk op dat punt komen dat je nu zuiver gewaarzijn kunt handhaven zonder onmiddellijk naar de uiterlijke waarneming over te schakelen.
En dit betekent dat je nu kunt beginnen met naar jezelf te kijken, naar je fysieke lichaam, naar je persoonlijke situatie of zelfs de wereld door dat zuivere gewaarzijn, waarbij je begint te zien dat er een andere manier is om naar het leven te kijken dan wat je door je uiterlijke zelf en uiterlijke persoonlijkheid, dat filter van het externe gewaarzijn, de vervuilde waarneming, gepresenteerd kreeg. En in het begin zal dit een ietwat schizofreen proces zijn, waarbij je het ene moment iets verder ziet en je het volgende moment weer terug bent in je uiterlijke gewaarzijn en dan eraan twijfelt wat je gezien hebt. Kan dit echt waar zijn? Zou de werkelijkheid van de Opgevaren Schare echt zo radicaal verschillen van datgene waarin jij opgevoed bent te geloven, wat je al zoveel jaren ziet; zelfs wat je bent gaan geloven als de waarheid van een uiterlijke of spirituele lering?
Je ziet mijn geliefden, er zijn velen die zich studenten van de geascendeerde meesters noemen, maar die decennia lang enkel een uiterlijke lering bestudeerd hebben, maar die niet in staat zijn geweest of bereid zijn om verder te gaan door een zuivere waarneming te ervaren. En dus hebben ze de uiterlijke lering gebruikt om een nieuw mentaal kader te creëren, een nieuw gevoel van evenwicht, zoals Jezus zo zorgvuldig uitgelegd heeft. En daarom worden ze nu – wanneer ze zuiver gewaarzijn ervaren – geconfronteerd met de werkelijkheid die de manier waarop wij, de Opgevaren Schare naar een bepaalde zaak kijken, radicaal anders is dan de manier waarop zij ernaar zijn gaan kijken, gebaseerd op een uiterlijke lering van de Opgevaren Schare.
Maar ze staan nog niet boven de lering! Zij zijn nog niet uit hun bewustzijnsstaat gestegen, ze hebben geen vraagtekens gezet bij hun waarneming. Dus ze hebben hun waarneming gevormd op basis van de uiterlijke lering, maar niet de Geest die de woorden te boven gaat. En daarom kunnen ze nu tot het besef komen dat wij, de Opgevaren Schare, er niet op de manier naar kijken waarop zij ernaar zijn gaan kijken. En daarom staan ze nu voor de test – zullen ze vragen stellen, niet noodzakelijkerwijs over de uiterlijke lering maar over hun waarneming van die uiterlijke lering? Zullen ze bereid zijn om geleidelijk uit te reiken naar die zuivere waarneming, dat zuivere gewaarzijn, zodat ze aan de waarneming van de uiterlijke lering voorbij kunnen gaan die ze als onfeilbaar, als absoluut waar, waren gaan zien?
Zo kan zelfs een lering van een geascendeerde meester een val worden voor studenten, wanneer ze niet bereid zijn om voortdurend vragen te stellen over hun waarneming. Want zie je, het is mogelijk om lid te zijn van een uiterlijke organisatie of lering zonder in feite vragen te stellen over je waarneming. En het is een vereiste om dat te doen voor je de sangha van de Boeddha in kunt gaan, voor je de retraites van de Grote Witte Broederschap in kunt gaan, die we al zo vaak beschreven hebben.
Hoe mensen vastzitten door hun waarneming
Als je geen vraagtekens wilt zetten bij jouw waarneming, geloof je vanzelfsprekend dat je waarneming volledig accuraat is, compleet waar. Wat kun je anders? Dit is iets wat de meesten van jullie wel zullen kunnen zien, denk ik. Als je geen vraagtekens zet bij je waarneming, geloof je dat je huidige waarneming van het leven – of van een bepaalde situatie – waar is, compleet, accuraat. En daardoor, denk ik dat je in staat zult zijn om te zien dat als je geen vraagtekens zet bij je waarneming, je niet aan die waarneming voorbij kunt komen. En als je niet verder gaat dan je waarneming, hoe kun je dan ooit de waarheid erkennen die ik 2500 jaar geleden in de Dhammapada uitdrukte – namelijk dat je waarneming ontspringt aan een zelfs nog dieper zittende mentale staat, je identiteitslichaam, de manier waarop je naar het leven en jezelf op identiteitsniveau kijkt?
Het is deze dieper zittende waarneming die aanleiding geeft tot de mentale en emotionele manier waarop je het leven benadert. En die mentale en emotionele benadering van het leven is wat er de oorzaak van is dat je op een bepaalde manier naar situaties kijkt, wat er vervolgens voor zorgt dat je in een bepaalde mentale staat komt, zoals het gevoel van onrechtvaardig beoordeeld worden, het gevoel dat je anderen moet beoordelen, het gevoel dat je met boosheid moet reageren als de dingen niet op jouw manier verlopen of noem maar een willekeurig aantal van dit soort mentale staten. En wanneer je in een dergelijke mentale staat bent, als je niet bereid bent vragen te stellen over je waarneming, welnu dan is voor die mentale staat je waarneming het allerhoogste. En als je waarneming het allerhoogste is, kun je niet verder kijken dan die waarneming, je kunt niet uit die lagere mentale staat komen. Je kunt niet beginnen de hogere mentale staat te ontdekken en te zien hoe die hogere mentale staat je waarneming heeft vervuild en ervoor gezorgd heeft dat je naar het leven kijkt met een vervuilde waarneming. En het is de vervuilde waarneming die de lagere vervuilde staat veroorzaakt waarin je gevangen zit en die nu een gesloten systeem is geworden, een gesloten cirkel van reactie, waarin je voortdurend reageert op het leven.
Zoals ik in het begin zei, je reageert op wat je in de kosmische spiegel projecteert, veroorzaakt door de manier waarop je naar het leven kijkt. Dus zit je in een eindeloze spiraal van reageren op je eigen reacties, op de reacties van andere mensen. Alles is een reactie op iets. Hoe wordt je hier ooit vrij van? Hoe zal JIJ ooit vrij zijn van JOUW reactiespiraal?
Je zult pas vrij zijn als je stopt met naar andere mensen te kijken, die proberen je bewustzijn te veranderen en te erkennen dat de sleutel naar JOUW vrijheid het veranderen van JOUW bewustzijn is. En de sleutel om je bewustzijn te veranderen is door vragen te stellen over je waarneming – op het niveau van oorzaak en verder te kijken dan het niveau van gevolg, op het niveau te komen van actie en verder te kijken dan het niveau van reactie. Want je kunt je reactie pas veranderen, als jij je actie hebt veranderd. Van je reactie kan gezegd worden dat het de vervuilde waarneming is en de mentale staat die uit de waarneming ontstaat die je hebt op het niveau van je mentale en emotionele lichaam. Dit is reactie.
Wat het niveau van actie is, is je identiteitslichaam en de manier waarop je naar het leven kijkt en jezelf, je relatie met het leven, je relatie met andere mensen, je relatie met het Ma-terlicht, je relatie met God. Dit is je dieper zittende waarneming en dit is wat er voor zorgt dat je handelt door een beeld op de kosmische spiegel te projecteren die het niveau van emoties, het niveau van denken, te boven gaat – en daarom boven het niveau uit waar de meeste mensen zich bewust van zijn. En hoe kun jij je bewust gewaar worden van wat gedachten en emoties te boven gaat, totdat jij vragen stelt over je waarneming? Het is gewoon niet mogelijk en dat is de reden dat de val compleet is.
De beschuldigers van de broeders wisten dat als ze eenmaal mensen, levensvormen, in deze reagerende cyclus konden dwingen, ze er nooit meer uit zouden komen – tenzij ze bereid zouden zijn vraagtekens te zetten bij hun waarneming. En door hen bezig te houden met reageren op het leven, welnu dan konden we een zodanige, intens negatieve spiraal creëren dat de meeste mensen nooit de middelen hadden om vragen te stellen over hun waarneming, omdat ze er zo van overtuigd waren dat hun waarneming zo accuraat was dat er geen noodzaak was om er vragen over te stellen. Per slot van rekening kijkt iedereen er op dezelfde manier naar.
En zo, zodra je een situatie krijgt waarin de meerderheid van de bewoners op een bepaalde planeet het leven als een worsteling ziet, wel wie zal er dan een stapje achteruit doen en vraagtekens zetten bij die waarneming dat het leven een strijd is en zeggen: “Is het leven echt een strijd, moet het leven een strijd zijn, of is het gewoon onze waarneming van een strijd die de worsteling creëert door dat beeld op de kosmische spiegel te projecteren dat het leven een strijd is?”
Wat is zuivere waarneming?
Je kent mijn verhaal over hoe ik begon als zoon van een koning, die opgegroeid is in een omgeving waar mijn waarneming beschermd werd om geen verval en dood te zien. Ik groeide daarom op met een beperkte, eenzijdige, waarneming waarvan gezegd kon worden dat zij zuiverder was dan de waarneming van de meeste mensen op deze planeet. Je hebt gehoord hoe het mijn waarneming van een oude man was die ervoor zorgde dat ik besefte dat mijn eerdere waarneming mij beperkt had. En hoewel zij zuiverder geweest kan zijn dan de waarneming van de gemiddelde persoon, was ze niet ultiem zuiver, omdat ik gewoon een paar dingen genegeerd had die tijdelijke waarnemingen zijn op deze planeet. En dit is niet een waarachtig zuivere waarneming.
Waarachtig zuivere waarneming wordt niet bereikt door onvolmaaktheden te negeren, maar door er doorheen te zien en te zien dat er iets achter de waarneming ligt – zelfs de waarneming dat het leven een strijd is. En dus trok ik me, zoals je weet dat na dit besef, terug uit mijn leven in het paleis, ik trok me terug in het bos; leefde op een ascetische manier, mijn lichaam en geest straffend, trachtend om mijn denken te disciplineren. Totdat ik uiteindelijk besefte dat zelfs dat me niet naar zuivere waarneming zou leiden.
En dus, wat zorgde ervoor dat ik dat niveau ontsteeg en het niveau van Boeddhaschap bereikte? Het was dat ik op het punt kwam om vragen te stellen over IEDER aspect van mijn waarneming – de waarneming waarmee ik opgegroeid was, de waarneming van de ascetische levensstijl en filosofie. Ik was bereid overal vraagtekens bij te zetten. En toen ik begon vragen te stellen over alles, begon ik de patronen te zien over hoe de vervuilde waarneming een eindeloze cyclus is die nergens toe leidt. En toen begon ik het zuivere bewustzijn te ervaren dat in het Boeddhisme, Samadhi, of Nirvana, wordt genoemd. En dat maakte het mij geleidelijk aan mogelijk om dat zuivere gewaarzijn te handhaven, zelfs als ik bezig was met bepaalde activiteiten en daardoor nu de wereld van het niveau van zuiver gewaarzijn waar te nemen.
En daardoor zag ik, ik begon te zien dat de vervuilde waarneming de dualistische waarneming is, waarin twee tegenover elkaar staande polariteiten moeten zijn. En zij worden gezien alsof ze uiteindelijk echt zijn, dat de ene niet zonder de andere kan bestaan. En daarom is de ene, in zekere zin, net zo echt als de andere, waardoor je de indruk krijgt dat het kwaad net zo echt is als God, dat het kwaad de macht heeft – permanentheid, werkelijkheid. En dus begon ik verder te kijken dan de dualistische waarneming. Ik begon te zien dat er een manier was om bezig te zijn met het leven –zelfs een actief leven op deze wereld met al haar onvolmaaktheden – en nog steeds niet in de dualistische waarneming getrokken worden – waar je alles naar een relatieve, dualistische schaal moet labelen met twee extremen, waarvan de ene goed is, één slecht; de andere gelijk heeft, de ander ongelijk; één waar is, één onwaar of fout; één mooi, één lelijk; één aangenaam, één onaangenaam.
En zie je dat wat er met me gebeurd is, was dat ik begon te zien dat er iets meer was dan deze dualistische waarneming en dat dit vervuilde waarneming is, als je iets waarneemt, maar niet juist waarneemt omdat je waarneming vervuild is. En dat je daarom de handeling van het waarnemen niet kunt scheiden van de handeling van het labelen, van evalueren, van oordelen. “Oordeel niet, opdat ge niet geoordeeld worde, want met welke maat gij meet, zult ook gij gemeten worden.” Begrijp je dat je door jezelf geoordeeld zult worden door je eigen bewustzijn en daardoor de manier waarop je anderen beoordeelt, terwijl je geïncarneerd bent op aarde de manier is, waarop je jezelf zult oordelen wanneer je uit dit lichaam vertrekt en een levensoverzicht krijgt – waarbij je nu met hetzelfde bewustzijn kijkt waarmee je naar anderen gekeken hebt.
En zo begon ik te zien dat er voorbij deze waarneming – dat het laat lijken dat je alles moet beoordelen en labelen en evalueren –zuivere waarneming is. Een waarneming waarbij je niet de onvolmaaktheden op aarde negeert, de onwerkelijkheid van de aarde, maar je er niet over oordeelt, je plakt er geen label op. En daarom, reageer je er niet op een emotionele manier op door je er door bedreigd, of walging van, of afkeer van, te voelen, of door te voelen dat het niet daar hoort te zijn. Je kijkt in feite verder, je ziet dat voorbij de uiterlijke vorm er de Boeddha Natuur is, het Ma-terlicht; de ZUIVERHEID, de werkelijkheid dat alles uit Gods licht gecreëerd wordt. En daarom het potentieel heeft om de onvolmaakte beelden, de onvolmaakte vorm, af te schudden en in zuiverheid te versnellen – de zuiverheid van het Christusbewustzijn, de zuiverheid van het Boeddhabewustzijn, de zuiverheid van het Godbewustzijn.
En daardoor kom je bij dat punt van het Boeddhabewustzijn, waarop je het Nirvana kunt handhaven, Samadhi kunt handhaven, zelfs als je bezig bent met activiteiten. Je hoeft niet te zitten met gesloten ogen en te mediteren om in Samadhi of Nirvana te zijn. Je kunt het met je meenemen en je kijkt door dat zuivere bewustzijn heen. Je ziet nog steeds de onvolmaaktheden van deze wereld, maar je plakt er geen label op, je beoordeelt ze niet, je reageert er niet op. Je ziet ze, maar je ziet ze als tijdelijk, je ziet ze als onecht. En daardoor reageer je niet op de onwerkelijkheid, de onvolmaaktheid, in plaats daarvan HANDEL je op basis van het besef dat iedere onvolmaaktheid in zuiverheid, in een hogere staat, versneld kan worden. En daarom ga je eropuit en handelt om alle leven op te voeden, in plaats van te proberen bepaalde aspecten van het leven te veroordelen en daarna proberen ze te vernietigen.
De leugen achter alle drama’s
Bergrijp je dat dit de leugen is van de beschuldiger van de broeders? Dit is de onderliggende leugen achter de epische drama’s die we nu zo zorgvuldig hebben blootgelegd. Het epische drama laat je geloven dat er iets slechts of kwaads is en dat dat iets vernietigd moet worden. Maar wanneer je het kwaad probeert te vernietigen, ga je in de reactie op het kwaad – en dit kan het lijden niet van de aarde verwijderen, maar zal het lijden slechts verhogen. En daarom is de enige manier om ‘het kwaad’ van de aarde te ‘verwijderen’, door het dualiteitbewustzijn te transcenderen en daardoor proberen de condities te versnellen die anderen het kwaad noemen, hen versnellen naar zuiverheid door alle leven te verhogen in plaats van proberen te veroordelen, te berispen, te vernietigen.
Dit is het verschil tussen degenen die geascendeerd zijn en degenen die dat niet zijn. Dit is het verschil tussen degenen die een op liefde gebaseerde benadering van het leven hebben en degenen die vast zitten in een op angst gebaseerde benadering, waarin ze de noodzaak voelen om te oordelen, veroordelen, berispen en vernietigen.
Hoe ascendeer je? Door je te versnellen en door op het punt te komen dat je met Jezus kunt zeggen: “En als ik verhoogd wordt van de aarde, zal ik alle mensen tot me trekken.” Zei Jezus: Ik zal enkel de goede mensen naar me toe trekken en de slechte mensen naar de hel sturen? Nee, dat deed hij niet. Hij zei: “Ik ben bereid te versnellen, alle leven te verhogen” en dat was waarom hij kon ascenderen. Omdat hij zichzelf versneld had voorbij het beschuldigende bewustzijn dat het ongedeelde, ondeelbare eenzijn van God in twee polariteiten verdeelt en de ene labelt als goed – die het Koninkrijk van God kan ingaan – en één als slecht – die niet het Koninkrijk van God kan ingaan – en daarom vernietigd moet worden door degenen die het Koninkrijk van God in willen gaan. Want door het kwaad te vernietigen, zul jij je zogenaamd plaatsen het Koninkrijk van God binnen te gaan.
Zo steekt de leugen van de epische drama’s in elkaar. En hoeveel mensen hebben ze geloofd en geloven er nog steeds in en denken nog steeds dat ze een of andere manier kunnen vinden om zich te plaatsen voor het binnengaan van Gods Koninkrijk door nog steeds het dualiteitbewustzijn te handhaven – en daardoor niet het bruiloftskleed aantrekken, van volledig geweldloos zijn, door niet-dualistisch zijn, niet-oordelend en simpel proberen om alle leven te versnellen naar zuiverheid, want je oordeelt en veroordeelt of berispt niets.
Zie je dat ik je niet vraag blind te zijn? Ik vraag je niet de vele onzuiverheden te negeren die je op de wereld ziet, maar ik vraag je om ze niet permanent in je geest te laten. Want wanneer je op ze reageert, wat doe je dan? Welnu, als je weet dat iets onecht is en dat jij echt bent, heb je geen enkele behoefte om erop of ertegen te reageren, toch? Waarom zou je op iets reageren dat onecht is? En dus reageer je niet met het gevoel dat je bedreigd wordt, of boos, of bang, of door het hebben van enige andere negatieve emotie. Je kijkt er gewoon naar en dan handel je op basis van – niet de uiterlijke verschijnselen, niet de uiterlijke vorm, maar op basis van je innerlijke creativiteit die spontaan voortkomt uit je eigen hogere wezen, van je IK BEN Aanwezigheid, van de erfelijke lijn van spirituele wezens die helemaal teruggaat naar de Schepper.
Je handelt uit die bron van creativiteit in plaats van te reageren. En door niet op de vorm te reageren, geef je het geen permanentheid, geef je het geen werkelijkheid. En daardoor is je reactie er niet op uit om iemand naar beneden te halen en te vernietigen. Je bent erop uit om het naar de zuiverheid te accelereren die je buiten de uiterlijke vorm ziet. Dit is zuivere waarneming, dat je naar iets kunt kijken en het zien als een onechte manifestatie zonder in de reactie te gaan om het te labelen als lelijk of slecht of kwaad – zoals bijna alle mensen doen.
Mijn geliefden, we hebben jullie vele leringen gegeven om jullie te helpen boven het bewustzijn van de beschuldiger uit te stijgen, het bewustzijn van de epische drama’s. Het is precies een jaar geleden dat we het concept van drama’s geïntroduceerd hebben en de noodzaak aanduidden om je drama’s te transcenderen als je op een hoger niveau wilt komen; als je echt een kracht zou worden om de aarde te versnellen in de Ascensiespiraal voor het jaar 2012 en daarna. Als je inderdaad de sangha van de Boeddha wilt vormen, moest je jouw drama’s transcenderen, zoals een jaar geleden duidelijk aangeduid werd door mij, door anderen en het helderst door Saint Germain in zijn monumentale toespraak – zodat je misschien een reden kunt vinden om die opnieuw te bestuderen, voor degenen onder jullie die het ernstig menen met het overwinnen van jullie drama’s.
Want we beseffen natuurlijk dat er mensen zijn die niet bereid zijn hun drama’s te overwinnen en daarom zelfs het hele concept verworpen hebben, de noodzaak verworpen hebben om de drama’s te overwinnen of weigerden te zien dat ze drama’s moesten overwinnen. En dit is natuurlijk volkomen aanvaardbaar voor ons, in overeenstemming met de Wet van Vrije Wil. Maar we zeggen gewoon: Dan kunnen we je niet hebben als deel van de sangha die we proberen op te zetten. En daardoor zie je het scheidingsproces dat je zeker dit laatste jaar hebt zien, doorgaan, dat veel lijkt op het proces van 2500 jaar geleden toen studenten zich kwamen melden om mijn sangha in te gaan. Ze moesten getest worden, dus er was een zeven, een scheiding van degenen die bereid waren vragen te stellen over hun waarneming en hun drama’s en degenen die daartoe niet bereid waren. En degenen die dat niet wilden, zouden daardoor buiten blijven. En ze plachten op allerlei manieren te reageren, sommigen voelden zich afgewezen, sommigen vielen de Boeddha en de studenten van de Boeddha aan op allerlei manieren die niet opgeslagen zijn in de Boeddhistische geschriften en daardoor heb je er tegenwoordig geen uiterlijk gewaarzijn van.
Maar ik kan jullie ervan verzekeren, mijn geliefden, dat alles wat ik deed of zei, niet goedgekeurd werd door de Brahmanen van de Hindoe religie, die zich door me bedreigd voelden of door degenen die hun studenten waren, die geen vraagtekens wilden zetten bij hun waarneming. Dus er was veel gekibbel met, veel aanvallen op, veel beschuldigen tegen mij, mijn persoon, mijn studenten. Er was veel van dit aan de hand destijds, zoals je bij Jezus zag die werd aangevallen en beschuldigd. Want dit bewustzijn is al heel lang aanwezig, zoals ik al zei. Denk niet dat ik eraan ontsnapt ben – het was er. Maar het kon mij natuurlijk niets schelen, ik was er niet aan gehecht en dus reageerde ik er ook niet op. Ik gaf gewoon leringen die degenen konden helpen die bereid warden dat niveau van bewustzijn te transcenderen en richtte me vervolgens op het helpen van degenen die ik kon helpen, omdat ze bereid waren zichzelf te helpen. Ze waren bereid naar zichzelf te kijken, vragen te stellen over hun waarneming in plaats van het als het allerhoogste te zien of dat er geen vragen voor waren.
En zo zeg ik tot jullie – degenen die nog steeds geloven dat ik de Boeddha ben en dat deze boodschapper mijn boodschapper is – en ik zeg tot jullie: Gefeliciteerd dat jullie een flinke stap vooruit hebben gedaan dit afgelopen jaar, door een patroon uit te zetten dat je zelfs nog verder zal brengen en deze planeet verder kan brengen, vooral in dit jaar 2010. Want zoals ik zei in het begin, dit is een jaar om wakker te zijn.
De gedachtevorm voor het jaar 2010
En daardoor zoals de gewoonte is, zal ik deze uitgave eindigen met de uitgave van een gedachtevorm dat je zou kunnen helpen om een actieve rol te spelen om de mensheid te helpen de initiaties van dit komende jaar meester te worden. Deze initiaties zijn de initiaties van de Zoon, het Christusbewustzijn – die van het onderscheid tussen wat echt en onecht is, wat natuurlijk vereist dat jullie de zuivere waarneming krijgen waar ik in deze verhandeling over gesproken heb; over het niet labelen en oordelen.
En dus wat ik verlang dat jullie visualiseren voor dit komende jaar is dat de Christus de wereld binnengaat, zoals Jezus zei: als het weerlicht van het Oosten naar het Westen. En het flitst naar voren de wereld in als een tweesnijdend zwaard dat doorsnijdt; dat door de sluiers van illusie heen snijdt, de sluier van Maya. Die sluiers die gezien kunnen worden als gordijnen die opgehangen zijn door de verkeerde leraren en de gevallen wezens, zodat zij zich erachter kunnen verbergen. Enkele van die gordijnen zijn zo stevig, dat je er niet doorheen kunt zien, anderen zijn gedeeltelijk transparant geworden – zodat je kunt zien dat er zich schaduwen achter bewegen.
Maar visualiseer dit komende jaar dat het zwaard van Christus, het Levende Woord, naar voren zal flitsen en de lussen die de gordijnen ophouden, doorklieft, zodat de gordijnen naar beneden tuimelen, aan het licht brengen wat erachter zit. De machtselite blootleggen, degenen blootleggen die op allerlei manieren aan het manipuleren zijn, die erin geslaagd zijn om verborgen voor andere mensen te blijven, zodat ze in dit jaar 2010, ontdekt worden. De gordijnen zullen vallen en de mensen zullen wakker worden en zeggen: “Kijk de keizer heeft niets aan. Want nu zien we hem duidelijk – dat hij niet gesluierd is achter zijn gordijn van illusies, dit rookgordijn van Maya, van leugens en bedrog.”
Volhardt in deze gedachtevorm, mijn geliefden! Denk er het hele jaar aan. Wanneer je een bepaalde situatie tegenkomt, waarvan je weet dat het bedrog is, doe dan een eenvoudige oproep die je zelf gemaakt hebt aan de Christus en de Boeddha. Roep dat Zwaard van Christus op om het echte en het onechte uit elkaar te klieven, om de sluiers door te snijden, zodat ze naar beneden komen tuimelen en de mensen de werkelijkheid en de onwerkelijkheid blootgelegd zullen zien – en zodat de onwerkelijkheid naakt voor de ogen van de wereld zal staan. Dit moedig ik jullie ten zeerste aan om dat te visualiseren.
En met de dankbaarheid voor jullie volharding om het evenwicht te handhaven voor deze uitgave, zeg ik: “Goed gedaan jullie goede en trouwe dienaren, jullie zijn trouw geweest aan een paar dingen, we zullen jullie zeker tot heersers over vele dingen proberen te maken het komende jaar.”
Wees daardoor verzegeld in de oneindige, niet-dualistische, zuivere waarneming van de Boeddha. Roep me aan om je de zuivere waarneming van de Boeddhageest te geven, die weet dat alles de Boeddha Natuur is en daardoor het verschil kan zien tussen de zuivere werkelijkheid van de Boeddha Natuur en de onwerkelijkheid van de illusies van Maya die je komen verleiden – verleiden om wat te doen? Om hoe dan ook te reageren op hun onwerkelijkheid! Want elke reactie zorgt ervoor dat je gevangen wordt in de negatieve spiraal van de onwerkelijkheid. Wees zo de Boeddha – beslis niet te reageren, beslis om het pad op te gaan zodat we jou kunnen leren hoe je HANDELT, HANDELT, HANDELT vanuit zuivere waarneming.
Wees dan verzegeld, in mijn vrede, in mijn vrede die niet passief is en niet wat vele mensen waarnemen als vredig, maar een dynamische oneindige vrede is die niet dingen zo laat blijven, die niet mensen in de spiraal laat blijven waarin ze waarnemen dat het leven lijden is. En dat is de reden dat ik uit het Nirvana kwam – om de mensen te onderwijzen dat er een alternatief voor lijden is. En ik beveel JULLIE ten zeerste aan hetzelfde te doen. Onderwijs hen; toon hen dat er een alternatief is voor lijden. Er is de mogelijkheid om gemoedsrust te krijgen, om het leven benaderen met een gevoel van oneindige, onuitputtelijke vreugde!
Wees verzegeld in de vreugde van de Boeddha. Want als je de Boeddha Natuur waarneemt, hoe kun je dan niet vrolijk zijn? Daardoor, IK BEN Oneindige Vreugde.